مهندسی اکتشاف معدن دانشگاه کردستان
این وبلاگ توسط دانشجویان ورودي 85 اکتشاف معدن دانشگاه کردستان اداره میشود 
پیوندها
شمادر لینک زیر می توانید کتابی را تحت عنوان

material and energy balancing in the process industries

دانلود کنید.

دانلود کتاب


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ چهارشنبه بیست و چهارم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 10:48 ] [ محمد رضا مرادی ]

سنگ تزئینی

سنگ تزئيني، سنگي است طبيعي كه در اندازه مشخص انتخاب، تراش و يا برش خورده باشد. به معناي وسيع كلمه، اصطلاح سنگ تزئيني شامل سنگ ها در هر شكل مي باشند كه به طور مستقيم و پس از برش، سائيده شدن و صيقل كاري در نماهاي داخلي و خارجي ساختمان ها به كار مي روند.

سنگ هاي تزئيني از نظر سنگ شناسي به يكي از گروه هاي سنگ آذرين، دگرگوني و يا رسوبي اختصاص دارند و شامل انواع مرمر، مرمرميت، چيني، كنگلومرا،تراورتن، ماسه سنگ، گرانيت، ديوريت، سينيت، گابرو و بعضي موارد كم اهميت تر مي باشند.

در این پست نشریه شماره 378 معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری که راهنمای مدون اکتشاف، استخراج و فرآوری سنگ های تزیینی است در اختیار شما دوستان قرار داده می شود.

برای دانلود بر روی عکس زیر کلیک کنید.

موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ دوشنبه نوزدهم دی ۱۳۹۰ ] [ 15:0 ] [ سیوان محمدی ]
جلد یازدهم کتاب ژئوشیمی اکتشافی و زیست محیطی تحت عنوان طراحی نقشه آنومالی های ژئوشیمیایی و اکتشاف مواد معدنی در محیط Geochemical Anomaly and Mineral Prospectivity Mapping in GIS) نوشته کارانزا شامل 2 بخش و 8 فصل می باشد.
بخش اول: طراحی نقشه آنومال ژئوشیمیایی
1- مدلسازی پیش بینی کننده اکتشاف مواد معدنی
2- مدل های داده های فضایی
3- آنالیز اکتشافی آنومالی های ژئوشیمیایی
4- آنالیزهای فراکتال آنومالیهای ژئوشیمیایی
5- آنالیز آنومالیهای رسوبات رودخانه ایی
بخش دوم: طراحی نقشه های اکتشافی
6- آنالیز کنترل های زمین شناسی بر رخداد کانی ها
7- مدلسازی دانش بنیان(رهنمون) اکتشاف مواد معدنی
8- مدلسازی داده بنیان(رهنمون) اکتشاف مواد معدنی
بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ یکشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۰ ] [ 18:32 ] [ سیوان محمدی ]

ژئوفیزیک اکتشافی در مقطع کارشناسی مهندسی معدن شامل مباحثی کلی در مورد روشهای برداشت و اهداف اکتشافی است. این مبحث در دوره کارشناسی ارشد همان رشته بطور دقیق تری مورد بحث قرار گرفته و طراحی پروژه های اکتشافی هم مورد بحث قرار میگیرند.
این درس در دوره لیسانس از مباحث شیرین و جالبی است که در کنکور کارشناسی ارشد نیز مورد سوال قرار میگیرد. تعدد منابع درسی و سنگینی این مبحث همراه با حجیم بودن مطالب، باعث شده است که نکات مهم و کنکوری پرتکرار در کنکور مذکور، در جزوه ای گردآوری و تدوین شود.
در این جزوه از منابع متعدد و گرانبهایی استفاده شده است. تعدادی از این منابع عبارتند از:
1- اصول اکتشافات ژئوفیزیکی/ کلاگری، علی اصغر/ انتشارات تابش/ 1371
2- ژئوفیزیک اکتشافی/ نوروزی، غلامحسین/ انتشارات دانشگاه تهران/ 1388
3- مبانی اکتشافات ژئوفیزیک/ حیدریان شهری، محمدرضا/ انتشارات دانشگاه فردوسی مشهد/ 1388
4- کنکور کارشناسی ارشد مهندسی معدن/ اکبر فخرآبادی، داوود/ انتشارات آزاده/ جلد سوم/ 1387
5- اصول ژئوفیزیک اکتشافی/ روشهای سنجش و چاه پیمایی ژئوفیزیکی/ قاسم العسکری، محمدکمال/ انتشارات آییژ/ 1383
6- جزوات ژئوفیزیک اکتشافی 1 و 2 دانشگاه کردستان/ تدریس شده توسط استاد امید احمدی
فصول مورد بحث در این جزوه عبارتست از: ثقل سنجی، لرزه نگاری، مغناطیس سنجی و الکترومغناطیس، ژئوالکتریک(مقاومت ویزه)، پلاریزاسیون القایی(IP)، پتانسیل خودزا(SP)
حجم کلی این اثر حدود 317 مگابایت بوده و جهت رفاه حال بازدیدکنندگان به چهار قسمت(۸۰مگابایتی) تقسیم شده است. برای استفاده از این اثر باید نرم افزار winrar را بر روی سیستم خود داشته باشید.
برای دانلود لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.


موضوعات مرتبط: ژئوفیزیک، دانلود جزوات درسی، دانلود کتاب
ادامه مطلب
[ شنبه چهاردهم آبان ۱۳۹۰ ] [ 12:41 ] [ نائر رحمانی ]
در این پست لینک دانلود کتاب speak English like an American را به همراه سی دی صوتی آن در اختیار شما قرار داده ایم. این مجموعه شامل 25 درس است که به سادگی در کمتر از یک ماه تمام می شود.

 
Speak English Like An American

موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ ] [ 14:54 ] [ سیوان محمدی ]
فرآوری زغال یکی از مهمترین  و پرکاربردترین بخش های فرآوری مواد معدنی از ابتدا تاکنون بوده و به جرئت می توان گفت یکی از عوامل پیشرفت صنعت فرآوری، زغال شویی بوده است.

در این پست کتاب فلوتاسیون زغال در اختیار شما قرار می گیرد.

 موضوعات مرتبط: فراوری مواد معدنی، دانلود کتاب
[ جمعه یکم مهر ۱۳۹۰ ] [ 2:8 ] [ سیوان محمدی ]

امروز برای اولین بار کتابی جامع در مورد اکتشاف مواد معدنی دیدم. کتاب مقدمه ایی بر اکتشاف مواد معدنی (Introduction to Mineral Exploration)  از دو بخش تشکیل شده است. در قسمت اول مواردی همچون کانه،زمین شناسی مواد معدنی، اکتشاف مقدماتی، برداشت زمین شناسی، دورسنجی، روش های ژئوفیزیکی، ژئوشیمی اکتشافی، روش های ارزیابی، ارزیابی پروژه و... . درقسمت دوم چندین مطالعه موردی آمده است.

پا نوشت: به دلیل کمبود نویسنده فعال در وبلاگ، و مشغله احتمالی بنده و آقای رحمانی، از افرادی که تمایل به نویسندگی در وبلاگ دارند دعوت بعمل می آید که از طریق ایمیل زیر آمادگی خود را اعلام نمایند.

saiwan.mohammadi@yahoo.com موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ شنبه بیست و ششم شهریور ۱۳۹۰ ] [ 1:38 ] [ سیوان محمدی ]

کتاب ژئوشیمی نوشته برایان میسن و کارلتن مور و ترجمه دکتر محمد بهرامی که توسط آقای ابراهیم اشراقی به صورت فایل پاورپوینت درآمده در این پست در اختیار قرار داده می شود.(منبع:ngdir)

فصل 1-  مقدمه

فصل 2-  زمین در رابطه با جهان

فصل 3-  ساختمان و ترکیب زمین

فصل 4-  ترمودینامیک و کریستال شیمی

فصل 5-  ماگماتیسم و سنگهای آذرین

فصل 6- رسوب گذاری و سنگهای رسوبی

فصل 7- ژئوشیمی ایزوتوپ ها

فصل 8-  اتمسفر

فصل 9-  ماهیت هیدروسفر

فصل 10-  ماهیت بیوسفر

فصل 11-  دگرگونی به عنوان یک فرآیند ژئوشیمیایی

فصل 12-  چرخه ژئوشیمیایی

لینک دانلود

 


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ جمعه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۰ ] [ 17:20 ] [ سیوان محمدی ]

آشنایی با ساختارهای زمین شناسی و به طبع آن نقشه های ساختاری و زمین شناسی از مهمترین وظایف یک مهندس اکتشاف معدن است. این موضوعات معمولا در درس زمین شناسی ساختمانی و کارتوگرافی بررسی می شوند. یکی از بهترین منابع (به ویژه برای آشنایی با نقشه های زمین شناسی) که به زبان فارسی موجود است ترجمه کتاب جی.ام.بنیسون است.

در این پست ترجمه کتاب an introduction to geological structures and maps (مقدمه ایی بر ساختارها و نقشه های زمین شناسی) نوشته جی.ام.بنیسون که توسط آقایان محمد مهدی فرهپور و علی رضا والی زاده ترجمه شده است, در اختیار شما قرار داده می شود.(منبع پایگاه ملی داده های علوم زمینngdir.ir)

لینک دانلود

 


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ دوشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۰ ] [ 19:20 ] [ سیوان محمدی ]

در این پست کتاب مقدمه ایی بر اکتشافات ژئوفیزیکی  نوشته  Philip Kearey و ...در اختیار شما قرار داده می شود. این کتاب شامل ۱۱ فصل است که به زبانی ساده تمام روش های ژئوفیزیکی را توضیح داده است. به نظر می رسد که این کتاب ۲۸۱ صفحه ایی یکی  از بهترین منابع برای آشنایی با ژئوفیزیک برای دانشجویان مقطع کارشناسی باشد.

لینک دانلود


موضوعات مرتبط: ژئوفیزیک، دانلود کتاب
[ پنجشنبه نهم تیر ۱۳۹۰ ] [ 23:20 ] [ سیوان محمدی ]

رشته پترولوژی عهده دار بررسی ماگماها، منشاء و تحولات ماگمایی، ولکانیسم و پلوتونیسم، و شناسایی فرآیندها، پدیده ها و محصولات ماگمایی در محیط های مختلف ژئودینامیکی است. از سوی دیگر همة سنگهای آذرین و رسوبی، تحت شرایطی (P,T) که به حرکت متقابل صفحات لیتوسفری مربوط می شود، به سنگهای دیگری به نام دگرگونی تبدیل می شوند. بررسی سنگهای دگرگونی و بازسازی حوادث و شرایطی که به دگرگونی (متامورفیسم) منجر می گردند، نیز بر عهده رشته پترولوژی است. مطالعه در زمینه های ماگماتیسم و متامورفیسم، نتایج کاربردی موثری دارد که از جمله میتوان به شناخت نحوه تشکیل ذخایر معدنی متعدد فلزی و غیرفلزی اشاره کرد که رابطه مستقیم با فعالیت های ماگمائی و حوادث دگرگونی دارند، و بر اهل فن پوشیده نیست که این ذخایر در توسعه و استقلال همه جانبه و پایدار کشور تآثیرات بنیادی دارند. بررسی ریشه ای مخاطرات آتشفشانی و راهکارهای مقابله برای کاهش تلفات و خسارات، و بررسی برخی از انواع زمین لرزه ها و تسونامی که به نحوی با سازوکارها و فعالیت های آتشفشانی مرتبط هستند، نیز در چارچوب اصول و قوانین ولکانولوژی قابلیت بحث و ارزیابی دارند(منبع:پورتال گروه پترولوژی دانشگاه تربیت مدرس)

در این پست فایل پاورپوینت پترولوژی دانشگاه پیام نورشیراز در اختیار شما قرار داده می شود.

تالیف:دکتر درویش زاده           نویسنده: دکتر سیروس اتردی

لینک دانلود

 

 


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ جمعه سوم تیر ۱۳۹۰ ] [ 15:55 ] [ سیوان محمدی ]

منظور از گاز زغال گازی است که در معادن زغال سنگ از لایه های زغال و یا سنگ های درونگیر آن متصاعد می شود. از آنجا که بیشتر این گاز(تا ۹۹ درصد) از متان(CH2) تشکیل شده است لذا غالبا آن را گاز متان نیز می خوانند. در ایران غالبا واژه فرانسوی گریزو برای این گاز به کار می رود. گاز زغال خطرناک ترین گاز معادن است و در موارد بسیاری انفجار معدن و مرگ افراد زیای را باعث شده است.( کتاب تهویه در معادن/ نوشته مهندس حسن مدنی)

در این پست کتابی تحت عنوان Handbook for Methane Control in Mining در اختیار قرار می گیرد.

Handbook for Methane Control in Mining

 

پانوشت: از این به بعد سعی می شود منابع چهار گرایش معدن در وبلاگ قرار گیرد. می توانید با مراجعه به آرشیو وبلاگ کتب گرایش های فرآوری و مکانیک سنگ را نیز دریافت کنید.


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ جمعه سیزدهم خرداد ۱۳۹۰ ] [ 2:15 ] [ سیوان محمدی ]

در این پست جلد دوم کتاب Engineering rock mechanic نوشتهHudson   قرار داده شده است.

 

Engineering rock mechanic

 


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ یکشنبه یازدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ 21:3 ] [ سیوان محمدی ]

مکانیک سنگ از دو کلمه rock به معنی سنگ و mechanics به معنی مکانیک گرفته شده است. مکانیک سنگ مبحثی از علوم مهندسی است که در آن چگونگی رفتار سنگ در برابر عوامل بیرونی و درونی و تغییرات آنها مورد بحث قرار می‌گیرد و چون رفتار سنگ بستگی کامل به ویژگیهای آن دارد، از اینرو بررسی آن گروه از خواص سنگها که در این مورد اهمیت دارد نیز بخشی از مبحث مکانیک سنگ را تشکیل می‌دهد.

مکانیک سنگ یکی از گرایش های رشته معدن در سطح کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. از این رو همانند سایر گرایش ها سعی می شود که مطالب و به ویژه کتابهای مرتبط با آن در وبلاگ قرار داده شود.

در این پست جلد اول کتاب Engineering rock mechanic نوشته Hudson در اختیار شما قرار داده    می شود.

Engineering Rock Mechanic


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ دوشنبه پنجم اردیبهشت ۱۳۹۰ ] [ 19:38 ] [ سیوان محمدی ]

داده های ژئوتکنیکی، آن دسته از اطلاعات مربوط به زمین هستند که در برنامه ریزی، اکتشاف طراحی، ساخت و بهره برداری از سازه های مهندسی و پروژه های عمرانی و معدنی به کار رفته و ایمنی و کارایی موثر آنها را تضمین می کنند. این اطلاعات دامنه گسترده ای از داده ها را،در زمینه های مکانیک خاک، مکانیک سنگ، منابع آب، لرزه خیزی،مهندسی عمران و زمین شناسی مهندسی و زیست محیطی، شامل می شوند. داده های ژئوتکنیکی هر پروژه عمرانی یا معدنی در طی مراحلی چند و به توسط روشهای مختلف اکتشاف سطحی و زیر سطحی، تولید می شوند. این داده ها ممکن است به صورت خام بوده و یا داده هایی باشند که مورد تعبیر و تفسیر قرار گرفته اند.

منبع:وبلاگ تخصصی مهندسی خاک و پی

در این پست یکی از بهترین منابع این درس(اصول مهندسی ژتوتکنیک نوشته آقای داس) در اختیار شما دوستان قرار می گیرد.

Principles ofGeotechnical Engineering


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ چهارشنبه سی و یکم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 22:24 ] [ سیوان محمدی ]
 در دوره کارشناسی  یک درس سه واحدی با نام کانه آرایی ارائه می شود. یکی از منابع معتبر برای این درس و نیز برای دانشجویان دوره ی کارشناسی ارشد رشته فرآوری مواد معدنی کتاب تکنولوژی فرآوری مواد معدنی(کانه آرایی)    نوشته آقای ویلز می باشد

در این پست این کتاب در اختیار شما قرار گرفته است.

دانلود


موضوعات مرتبط: فراوری مواد معدنی، دانلود کتاب
[ دوشنبه بیست و نهم فروردین ۱۳۹۰ ] [ 21:58 ] [ سیوان محمدی ]
یکی از دروس تخصصی مهندسی اکتشاف معدن ژئوفیزیک اکتشافی است. به منظور اکتشاف مواد معدنی از روش های مختلف ژئوفیزیکی مانند گرانی سنجی - مغناطیس سنجی - لرزه نگاری و ... استفاده می شود. به همین دلیل در این پست کتابی را تحت عنوان ژئوفیزیک اکتشافی در اختیار شما قرار می دهیم.

Exploration Geophysics


موضوعات مرتبط: ژئوفیزیک، دانلود کتاب
[ دوشنبه دهم آبان ۱۳۸۹ ] [ 10:45 ] [ سیوان محمدی ]
در ادامه کارهای دوست خوبم جناب آقای نائر رحمانی در زمینه دور سنجی در این پست کتابی را  تحت عنوان Fundamentals of Remote Sensing  در اختیار شما قرار می دهیم.امید است مورد استفاده قرار گیرد.

Fundamentals of Remote Sensing


موضوعات مرتبط: سنجش از دور، دانلود کتاب
[ یکشنبه چهارم مهر ۱۳۸۹ ] [ 11:57 ] [ سیوان محمدی ]
در بازار کتاب ایران ، با وجود تعداد اندک ، کتابهایی وجود دارند که هدف آنها تقویت زبان انگلیسی دانشجویان رشته معدن است. اما برای آشنا شدن با کتابهایی که در خارج از کشور مورد استفاده هستند تصمیم گرفتیم تا یکی از این کتابها را جهت دانلود در اختیار شما قرار دهیم. از امتیازات این کتاب ، دارا بودن تمرینات هدفمند و کامل آن است. اما میتوان گفت که مطالب تخصصی معدنی (از قبیل حفاری)  مورد بحث قرار نگرفته و از این لحاظ با کتابهای داخلی تمایز دارد و شاید جنبه ضعف این کتاب نیز همین باشد.

در آخر نیز از دوست عزیز ، جناب آقای سیوان محمدی برای سعی در پیدا کردن و در اختیار قرار دادن چنین منابعی کمال تشکر را دارم.

برای دانلود کتاب "زبان تخصصی برای علوم زمین" از انتشارات Springer ، اینجا را کلیک نمایید.

 


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب، عمومی
[ چهارشنبه دوازدهم اسفند ۱۳۸۸ ] [ 22:51 ] [ نائر رحمانی ]
ابتدا به دو نکته ی زیر توجه فرمایید:

۱)در کارهای مهندسی بهینه کردن زمان و هزینه ها مهم ترین هدف به شمار می رود.در رشته ی مهندسی اکتشاف معدن نیز  دروسی مانند ارزیابی،اقتصاد معدنی،بخش هایی از کانه آرایی و .... وجود دارد که مسائل اقتصادی در آنها مد نظر قرار گرفته اند.در این راستا کتاب   Economic Evaluations in Exploration به عنوان منبع مناسبی برای این دروس می باشد.

۲)معرفی کتاب های زبان اصلی یکی از اهداف وبلاگ به شمار می رود.هرچند که به نظر می رسد استقبال کمتری از آن صورت گیرد ولی اولا" متن این کتاب آسان است،ثانیا" هر کدام از ما مجبوریم از یک نقطه شروع به مطالعه ی کتاب های زبان اصلی کنیم.

لینک دانلود


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ سه شنبه یازدهم اسفند ۱۳۸۸ ] [ 14:21 ] [ سیوان محمدی ]
شما میتوانید کتاب کانی شناسی توصیفی به صورت پاورپوینت با خصوصیات زیر را دانلود کنید 

منبع : کتاب  کانی شناسی (غیر سیلیکاتها)     ترجمه مهین محمدی

منبع : کتاب  کانی شناسی     (سیلیکاتها)   ترجمه دکتر سیروس اتردی

دانلود کتاب کانی شناسی(سیلیکاته وغیر سیلیکاته)


موضوعات مرتبط: کانی شناسی توصیفی، دانلود کتاب
[ چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸ ] [ 0:0 ] [ محمد رضا مرادی ]
یکی از دروس رشته معدن ٬ژئوشیمی است که در لینک زیر میتوانید

کتابی با همین عنوان را که  به صورت پاور پوینت که توسط

آقای احمدیان تهیه شده را دانلود نمایید.


دانلود کتاب ژئوشیمی


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ جمعه سیزدهم آذر ۱۳۸۸ ] [ 10:16 ] [ محمد رضا مرادی ]
یکی از دروس رشته معدن،ارزیابی ذخایر معدنی است که مهمترین

منبع این درس برای کنکورارشد معدن کتاب اصول پیجویی واکتشاف

و ارزیابی ذخایر معدنی مهندس حسن مدنی و دکتر یعقوب پورمیباشد

که میتوانید کتابی با همین عنوان برگرفته از سایت پایگاه ملی داده های

علوم زمین کشور را در لینک زیر دانلود نمایید.

 

دانلود متن کامل کتاب تخمین و ارزیابی ذخایر معدنی(حسن مدنی)


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ چهارشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۸ ] [ 20:32 ] [ محمد رضا مرادی ]
یکی از دروس رشته معدن،آبهای زیر زمینی است که در لینک زیر میتوانید کتابی با همین عنوان به صورت پاور پوینت که توسط آقای محبی تهیه شده را دانلود نمایید.
 

دانلود کتاب آبهای زیر زمینی(3مگابایت)


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ جمعه بیست و سوم مرداد ۱۳۸۸ ] [ 14:4 ] [ محمد رضا مرادی ]
تعبیر و تفسیر نمودار های ژئوفیزیکی(چاه پیمایی)تدریجا"نظر زمین شناسان را به خود جلب نموده ,به طوری که چاه پیمایی امروزه در تصمیم گیری های زمین شناسان نقش مهمی را می تواند ایفا نماید.   منحنی نمودارهای ژئو فیزیکی به منظور انطباق بخش های هیدروکربوردار در مخازن,بررسی سنگ شناسی,تعیین وضعیت ساختمانی,تهیه ی نقشه های متنوع زیرزمینی,شناخت محدوده های مفید و نفت ده و تخمین ذخیره مخزن قابل استفاده می باشد.

از آنجا که درس چاه پیمایی(چاه نگاری) طبق سرفصل در ترم ششم رشته مهندسی اکتشاف معدن قرار گرفته ما نیز بر آن شدیم که کتابی ساده که تمام نمودارها را در بر گیرد را برای شما قرار دهیم.امید است از آن استفاده کامل ر ا ببرید.(حجم کتاب 1.4 مگابایت)

log interpretation


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ دوشنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۸۸ ] [ 20:41 ] [ سیوان محمدی ]
یکی از دروس رشته معدن ٬ژئوشیمی است که در لینک زیر میتوانید کتابی با همین عنوان تالیف برایان میسن و کارلتن مور ترجمه دکتر محمد بهرامی   به صورت پاور پوینت که توسط آقای ابرهیم اشراقی تهیه شده را دانلود نمایید.
 

دانلود کتاب ژئوشیمی(1.4مگابایت)


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ یکشنبه شانزدهم فروردین ۱۳۸۸ ] [ 10:25 ] [ محمد رضا مرادی ]
یکی از دروس رشته معدن ٬زمین شناسی ایران است که در لینک زیر میتوانید کتابی با همین عنوان تالیف دکتر خسرو خسروتهرانی  به صورت پاور پوینت که توسط آقای رحیم شعبانیان تهیه شده را دانلود نمایید، در ضمن در آینده کتابهای دیگر رشته معدن که  به این صورت  گردآوری شده را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

دانلود کتاب زمین شناسی ایران


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ چهارشنبه پنجم فروردین ۱۳۸۸ ] [ 9:46 ] [ محمد رضا مرادی ]
یکی از دروس رشته معدن ٬ برنامه نویسی است که در لینک زیر میتوانید کتابی با همین عنوان(کتاب برنامه نویسی به زبانc) و مربوط به این درس را دانلود نمایید.

دانلود کتاب برنامه نویسی به زبانc

 


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ یکشنبه دوازدهم آبان ۱۳۸۷ ] [ 9:43 ] [ محمد رضا مرادی ]
کتاب ژئوفیزیک(ژئوفیزیک برای زمین شناسها)

 

 

 لطفا" به ادامه مطلب بروید.


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
ادامه مطلب
[ چهارشنبه بیست و چهارم مهر ۱۳۸۷ ] [ 17:46 ] [ سیوان محمدی ]
معدن کاری که فرآیند استخراج کانیهای با ارزش از پوسته زمین است ٬ زمانی به نتایج اقتصادی خود نزدیک تر میشود که ناخالصی های مواد معدنی طی عملیات تغلیظ با فرآوری مواد معدنی از آنها جدا گردد و امکان استفاده از کانی های مفید حاصل شود . با توجه به موارد ذکر شده نتیجه میگیریم که فراوری مواد معدنی کاری مهم در پروسه معدنکاری است و باید توجه زیادی نیز به آن کرد. به همین دلیل کتابی در رابطه با همین موضوع برایتان تدارک دیده ایم که میتواند قسمت عمده نیازهای شما را در این رابطه رفع نماید. برای دیدن توضیحات راجع به این کتاب به ادامه مطلب مراجعه کنید.
موضوعات مرتبط: دانلود کتاب، فراوری مواد معدنی
ادامه مطلب
[ یکشنبه سی ام تیر ۱۳۸۷ ] [ 22:0 ] [ نائر رحمانی ]
یکی از دروس رشته معدن ٬ اجزا ماشین است که در لینک زیر میتوانید کتابی با همین عنوان و مربوط به این درس را دانلود نمایید.فصول این کتاب عبارتند از:

۱-اجزا ماشین  ۲-اتصالات  ۳-اتصالات دائم  ۴-اتصالات موقت  ۵-اکسلها و شافتها  ۶-یاتاقانها  ۷-فنر ها  ۸- چرخ دنده ها  ۹-چرخ و تسمه ها  ۱۰-زنجیر ها و چرخ زنجیرها  ۱۱-کوپلینگ ها و کلاچ ها  ۱۲-ترمز ها  ۱۳- کابلها

برای دانلود روی این لینک کلیک کنید.


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۸۷ ] [ 2:16 ] [ نائر رحمانی ]
از آنجا که بیشتر وبلاگهای موفق همزمان با رشته ی تخصصی خود اقدام به آموزش درسهای دیگر نیز می کنند گردانندگان این وبلاگ نیز وظیفه ی خود می دانند در این راه اقداماتی را انجام دهند.در این راستا در مطلب زیر آموزش گرامر انگلیسی را از استاد گرامی آقای سعید عنایت پور آورده ایم.ضمن تشکر از این استاد گرامی امیدواریم در این راه قدم هر چند کوچکی را برداشته باشیم.

قسمت اول این فایل را با فورمت پی دی اف از اینجا دانلود نمایید.

قسمت دوم این فایل را با فورمت پی دی اف از اینجا دانلود نمایید.


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۸۷ ] [ 21:29 ] [ سیوان محمدی ]
در اين پست قصد ارائه کتابی با نام "اکتشاف معدن" را داريم. اين کتاب از سری کتابهای منتشر شده وزارت آموزش و پرورش است که برای رشته فنی و حرفه ای (رشته معدن) گردآوری شده است.
 کتاب مذکور شامل فصولی با عناوين زير است:
۱-کانسارهای ماگمايی ۲-کانسارهای رسوبی ۳-کانسارهای دگرگونی ۴-پی جويی و اکتشاف ۵-معيارهای پی جويی ۶-مراحل مقدماتی پی جويی ۷-پی جويی های زمين شناسی ۸-پی جويی های ژئوشيميايی ۹-پی جويی های ژئوفيزيکی ۱۰-مسائل عمومی اکتشاف مواد معدنی ۱۱-اکتشافات سطحی ۱۲-گمانه های اکتشافی ۱۳-عمليات چاه پيمايی ۱۴-تونل های اکتشافی ۱۵-نمونه گيری ۱۶-محاسبه ذخيره
از منابع به کار رفته در اين کتاب ميتوان به "اصول اکتشاف مواد معدنی" تاليف مهندس حسن مدنی ، سال دوم رشته معدن هنرستان های فنی-انتشارات وزارت آموزش و پرورش (جلدهای ۱ و ۲) اشاره کرد.

این کتاب را از اینجا دانلود نمایید.


موضوعات مرتبط: دانلود کتاب
[ شنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۷ ] [ 21:30 ] [ نائر رحمانی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره یوکمه

به وبلاگ یوکمه (مهندسی اکتشاف معدن دانشگاه کردستان) خوش آمدید.
در این وبلاگ مطالب و مباحثی پیرامون رشته مهندسی اکتشاف معدن منتشر میشود.
این وبلاگ با تمامی اشخاص و گروههایی که در زمینه اکتشاف معدن فعالیت میکنند حاضر به همکاری است. در صورت تمایل به این امر با آدرس پست الکترونیک وبلاگ ارتباط برقرار نمایید.
امکانات وب

Powered by WebGozar

Google


در كل اينترنت
در اين وبلاگ